Jste zde

V Liblíně se konaly velkolepé oslavy

Hejtman Milan Chovanec a členové Rady Plzeňského kraje v sobotu 20.8.2011 společně s Helenou Vondráčkovou slavnostně otevřeli zrekonstruovanou terasu zámku v Liblíně. Hejtman pak společně se známou zpěvačkou symbolicky poklepali na základní kámen stavby nového pavilonu místního Domova sociálních služeb (DSS), který se nachází v areálu zámku. Vše proběhlo v rámci oslav 830 let obce Liblín a 60 let existence právě Domova sociálních služeb.

Oslavy v obci Liblín probíhaly celý den a návštěvníky přivítala starostka obce Ester Laláková spolu s ředitelem Domova sociálních služeb Petrem Kounovským. Společně s nimi se pak symbolického poklepání na základní kámen nového pavilonu v areálu zámku a přestřižení pásky u nově zrekonstruované zámecké terasy zúčastnili kromě hejtmana Plzeňského kraje Milana Chovance a Heleny Vondráčkové také náměstek hejtmana Ivo Grüner, členové Rady PK Miroslav Brabec a František Bláha a senátorka Dagmar Terelmešová.
Ředitel DSS Petr Kounovský poděkoval hejtmanovi Plzeňského kraje za schválení stavby nového moderního pavilonu, který je určen pro 35 uživatelů a Plzeňský kraj na něj vynaloží 40 milionů korun. Stavba tohoto pavilónu bude náhradou za nevyhovující objekt v Kozojedech. „Jsem rád, že Plzeňský kraj může přispět ke stavbě tak užitečného projektu, jakým je právě nový pavilon liblínského Domova sociálních služeb. Jsem si jist, že to jsou dobře využité finance. Právě oněch 60 let fungování místního zařízení je důkazem, že se zde odvádí kvalitní práce,“ řekl po symbolickém poklepání na základní kámen hejtman Milan Chovanec.
Zpěvačka Helena Vondráčková přijela podpořit dnešní oslavy v Liblíně na pozvání radního pro oblast investic a majetku Plzeňského kraje Františka Bláhy. Jako poděkování za návštěvu předal hejtman Milan Chovanec populární zpěvačce koš s regionálními potravinami. Pro účastníky akce byl připraven celodenní bohatý program včetně autogramiády Heleny Vondráčkové.

Milan Chovanec s Ivo Grünerem předali Heleně koš s regionálními potravinami

slavnostní přestřižení pásky

Helena Vondráčková, Petr Kounovský a Milan Chovanec

poklep na základní kámen

Petr Kounovský, H.Vondráčková, František Bláha

autogramiáda Heleny Vondráčkové

vystoupení při oslavách

radní František Bláha a Helena Vondráčková