Výstava českých a bavorských zahrádkářů v Plzeňském kraji

02. října 2015 14:58, aktualizováno 05. října 2015 07:24, Mgr. René Zeithaml

Pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse se uskuteční již čtvrtá celokrajská prodejní výstava zahrádkářů, kterou pořádá Český zahrádkářský svaz. Ve dnech 9. až 10. října 2015 se několik desítek vystavovatelů ze všech okresů Plzeňského kraje a bavorského okresu Cham zastoupeného Okresním sdružením pro zahradnictví a péče o krajinu Cham pochlubí svým pěstitelským uměním v prostorách Kulturního domu Šeříková v Plzni na Slovanech.

K vidění a ke koupi bude ovoce, zelenina, bylinky, květiny, okrasné keře, sadba nebo ovocné stromky. Nabídku rozšíří také soukromé firmy podnikající v oboru, např. s nejnovější zahradní technikou, s pravým lesním medem, ale i studenti Odborného učiliště a Praktické školy Plzeň, kteří v rámci oboru zahradnické práce pěstují a prodávají své výpěstky a můžete si u nich objednat i jakoukoliv květinovou výzdobu.

Na 4. ročníku nebudou chybět ani ochutnávky a prodej vítězných a oceněných Regionálních potravin Plzeňského kraje, jako jsou brodská klobása, přírodní sýry, kváskový pšenično – žitný chléb, křimický zelný salát s koprem a křenem, domácí zelňáky, nebílovský mošt, sušená jablka a švestky, chodské koláče nebo svatební se šlehaným máslem, jemné pečivo z Rokycan a řada dalších pochutin.

Součástí výstavy bude také zahrádkářská poradna:
V pátek 9. října:        9:00 - 13:00 hod.  Václav Rajšl (subtropické rostliny,
                               12:00 - 17:00 hod.  Miloslav Pilz (subtropické rostliny,
V sobotu 10. října:     9:00 - 12:00 hod.  Pavel Diviš (rostliny pro zdraví,
                                                                                               všeobecná)
                               12:00 - 15:00 hod.  Jaroslav Krásný (všeobecná)

Prodejní výstava začíná oba dny v 9:00 hodin a končí v pátek v 17:00 hodin a v sobotu v 15:00 hodin.

Vstup je zdarma.

Pro zvětšení klikněte na obrázek

V přílohách najdete mapu s místem konání, přehled vystavovatelů a plánek expozic.