Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb 2017 a Junior erb 2017

obrazek
20. března 2017 17:28, aktualizováno 20. září 2017 08:33, Mgr. René Zeithaml

Na Krajském úřadě Plzeňského kraje byly 20. března 2013 vyhlášeny výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb 2017, Junior erb 2017 a Cena hejtmana Plzeňského kraje 2017 o Nejlepší webovou stránku příspěvkové organizace.

Ceny vítězům 14. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2017 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly předány na slavnostním ceremoniálu na krajském úřadě za účasti hejtmana Josefa Bernarda a jeho náměstka Ivo Grünera. „Těší mi, že o tyto soutěže je každoročně ze strany účastníků zájem. Vítáme a snažíme se podporovat každou soutěž, která dokáže přispět k zlepšování života v kraji," uvedl při zahájení hejtman a dodal „Vy všichni děláte Plzeňský kraj lepším".

Zároveň byli vyhlášeni vítězové 5. ročníku soutěže určené mladým lidem do 18 let Junior erb 2017 a již potřetí Cena hejtmana Plzeňského kraje 2017 o Nejlepší webovou stránku příspěvkové organizace.

Do Zlatého erbu 2017 se přihlásilo 12 měst, 13 obcí a 13 elektronických služeb. Vítězové Junior erbu 2017 byli vybíráni ze 7 přihlášených projektů, vítězové Ceny hejtmana Plzeňského kraje 2017 o Nejlepší webovou stránku příspěvkové organizace z 11 projektů.
 

Výsledky krajského kola Zlatý erb 2017
 
Nejlepší webové stránky města
 1. místo – Starý Plzenec
      (http://www.staryplzenec.cz)
   
 2. místo – Blovice
       (http://blovice-mesto.cz)
   
 3. místo – Stod
       (http://www.mestostod.cz)
  
 
Nejlepší webové stránky obce
 1. místo – Slatina
       (http://www.obec-slatina.eu)
   
 2. místo - Řenče
       (http://www.rence.cz)
   
 3. místo – Lochousice
       (http://www.lochousice.cz)
  
 
Nejlepší elektronická služba
 1. místo – Bělá nad Radbuzou
       (http://belanr.hlasenirozhlasu.cz)
   
  
 
Výsledky krajského kola soutěže Junior Erb 2017
 
 1. místo – Martin Žatkovič a Tomáš Sandriny, Gymnázium Luďka Pika
       (https://www.oddilsip.cz/, www.zatkovic.cz)
   
 2. místo – Jakub Štěpánek, Gymnázium Mikulášské náměstí
       (http://parlament.radovanek.cz/)
   
 3. místo – Petra Pelíšková a Martin Franta, VOŠ a SPŠE
       (http://denvplzni.cz/)

  

Výsledky Ceny hejtmana Plzeňského kraje 2017 – Nejlepší webová stránka příspěvkové organizace

 1. místo – Středisko volného času Radovánek
       (http://www.radovanek.cz/)
   
 2. místo – Domov pro osoby se zdravotním postižením Horní Bříza, příspěvková organizace
       (http://www.domovhornibriza.cz/)
   
 3. místo – Sportovní zařízení města Tachova, příspěvková organizace
       (http://www.sportoviste-tachov.cz/)

  

Do celostátního kola, které proběhne v rámci programu konference ISSS v Hradci Králové, postupuje Starý Plzenec (nejlepší webová stránka města), Slatina (nejlepší webová stránka obce) a Bělá nad Radbuzou (nejlepší elektronická služba - hlášení rozhlasu).

  

Zlatý erb je soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí.
Smysl soutěže Zlatý erb založené v roce 1999 jako nástroj pro podporu modernizace místních samospráv spočívá nejen ve vlastním srovnání webů měst a obcí, ale poskytuje také jejich webmasterům a provozovatelům užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování.
Soutěž Zlatý erb je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole.
Krajská kola vyhlašují jednotlivé kraje České republiky. Soutěž je pořádána ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR, sdružením Český zavináč, portálem Města a obce online a konferencí ISSS.
Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. V krajských kolech se hodnotí tzv. povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných dalších informací, názornost ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, výtvarné zpracování a bezbariérová přístupnost.
Hlavní ceny v krajském i celostátním kole jsou uděleny v kategoriích:
a) nejlepší webové stránky města
b) nejlepší webové stránky obce
c) nejlepší elektronická služba
Zlatý erb byl v roce 2002 oceněn jako finalista světové soutěže Stockholm Challenge Award a jako vítěz soutěže Český zavináč 2011.
 
Junior erb je soutěž pro mladé lidi do 18 let, kteří se aktivně zajímají o internet a tvorbu webových stránek spojených s určitou obcí, městem, městskou částí, regionem apod, například webové stránky obce, města, stránky školy, sportovního oddílu, sdružení, webové stránky týkající se nějakým způsobem určitého regionu či nějaké místní pamětihodnosti. Do soutěže se mohou zapojit jak jednotlivci do 19 let, tak týmy, kde 2/3 týmu a přihlašovatel musí být mladší 19 let. Přihlásit se mohou i školní třídy, které vytvářejí podobné projekty v rámci výuky.