Veteráni v Prazdroji

10. srpna 2016 02:14, aktualizováno 11:48, Mgr. René Zeithaml

Již tradičně, poslední srpnovou sobotu, tj. 27. srpna 2016, zaplní nádvoří Plzeňského Prazdroje auto a moto veteráni.
Od ranních hodin, kdy je plánovaná přejímka, se postupně celý areál stane velkým výstavním prostorem.
V 10:00 hodin hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs odstartuje první vozidlo na malou okružní jízdu kolem Plzně. Deset historických vozidel projede ve 12:00 hodin slavnostně tunelem Valík, jako připomínku na desáté výročí zprovoznění dálničního obchvatu města Plzně.
Od 14:00 do 17:00 hodin budou všechna vozidla vystavena na nádvoří pivovaru. V průběhu odpoledne mohou diváci dát svůj hlas nejkrásnějšímu vozidlu, oceněn bude také nejstarší automobil a motocykl.

V letošním roce si připomeneme 10 let od zprovoznění dálničního obchvatu města Plzně. Tato silniční stavba přinesla městu Plzni pozitivum nejen v komfortním propojení se západem, ale i razantní zlepšení ovzduší a zklidnění dopravy.
Historická vozidla budou v odpoledních hodinách vystavena na nádvoří Plzeňského Prazdroje.

P r o g r a m   a k c e :
10:00  slavnostní zahájení hejtmanem Plzeňského kraje
10:15 – 12:00 start z nádvoří pivovaru