Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM oslavilo 20 let

15. října 2019 13:02, aktualizováno 12:02, Bc. Eva Mertlová

U příležitosti dvacetiletého výročí své činnosti uspořádalo Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM zajímavé akce. Mezi nimi se uskutečnily vernisáže dvou výstav. První výstava mapovala prostřednictvím fotografií celou historii centra TOTEM očima jeho současné ředitelky Vlastimily Faiferlíkové. Druhá výstava nabídla výtvarné práce umělecké skupiny TOTEM Art, která při centru TOTEM funguje více než 11 let. Výstava byla součástí programu třídenního festivalu Třetí svět - Setkání aktivních seniorů. Festival se uskutečnil ve dnech 3. - 5. října 2019. Slavnostního programu se zúčastnil také náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz.

Fotogalerie

Dne 9. října se náměstek hejtmana Zdeněk Honz zúčastnil slavnostního otevření revitalizovaných prostor Domova Radost v Merklíně. Domov je poskytovatelem pobytových sociálních služeb a odlehčovaných sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením a autismem. Cílem projektu je vytvořit zázemí pro kvalitní poskytování sociálních služeb a podpořit inkluzi osob s postiženým. Projekt významně zkvalitní život minimálně patnácti uživatelům domova a desítkám uživatelů odlehčovací služby v domově. Projekt byl spolufinancován z programu IROP více než sedmi miliardami korun.