JuniorErb

06. listopadu 2013

Kritéria pro soutěž JuniorErb

Soutěž JuniorErb je určena mladým lidem do 19 let, kteří vytváří vlastní webové stránky a internetové projekty pro města, obce, regiony, turistická místa, školy, veřejnou správu a subjekty podílející se na společenském životě samospráv, případně pro školní týmy, které již zmíněné projekty tvoří v rámci školní práce. Přihlášeny mohou být i projekty, které mají určitý vztah k webovým stránkám úřadů měst, obcí či krajů a mohou rozšířit jejich funkčnost či spektrum služeb.

Vítězové soutěže jsou oceňováni na krajském ceremoniálu v sídle Plzeňského kraje. První tři místa postupují do celostátního kola, kde vítěze rovněž čekají zajímavé ceny.

Soutěžící může porovnat své schopnosti v tvorbě webových stránek se svými vrstevníky, navázat zajímavé kontakty, promluvit si s odborníky na informační technologie v Hradci Králové na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS)/ Visegrad Four for Developing Information Society (V4DIS). Na konferenci ISSS se každoročně schází okolo 2500 zástupců z řad vrcholových politiků, zástupců státních orgánů, starostů měst a obcí, manažerů a odborníků z firem z oblasti informačních technologií a další.

Pravidla soutěže

1. Do soutěže se mohou přihlašovat pouze stránky, internetové služby a projekty dostupné prostřednictvím internetu.
  2. Tyto projekty se musí tématicky týkat následujících oblastí:
  • webové stránky měst, obcí, regionů, aplikace a služby doplňující (případně rozšiřující) stávající www-stránky městských, obecních nebo krajských úřadů
  • podpora turistického ruchu – pamětihodnosti, turistická místa, zajímavosti (studánky, rozhledny, cyklostezky apod.)
  • škola, vzdělávání, volnočasové aktivity (školní internet/intranet, rezervační systém apod.)
  • stránky sportovních organizací, spolků, sdružení apod., které se podílejí na společenském životě obce (např. místní sportovní klub, dobrovolní hasiči, místní jednota Sokola apod.)
  • další projekty související s veřejnou správou (obecní TV, inforádio apod.)
  1. Do soutěží se mohou přihlašovat webové stránky, jejichž autorům je 19 let či méně. Pokud projekt vytváří tým, musí tuto podmínku splňovat alespoň 2/3 týmu a přihlašovatel.
  2. Stránky, které budou v době hodnocení nedostupné, nebudou hodnoceny.
  3. Pokud jeden účastník vytváří více webů, pro každý vyplní samostatnou přihlášku.
  4. Ve vybraných krajích jsou vyhlašována krajská kola jejichž vítězové postoupí do celostátního finále.
  5. Účastník se může s webem účastnit i soutěže Zlatý Erb či jiných soutěží Junior Internetu.
  6. Účastníci soutěží souhlasí se zveřejněním svého jména a příjmení, věku a informací o přihlášeném projektu.
  7. Účastníci soutěže vyplní zároveň s přihláškou i odpovědi na statistický dotazník.
  8. V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na falhar@ceskyzavinac.cz.
  9. Bližší informace o soutěži i aktuálním ročníku naleznete zde

Rok 2019

1. místo - neoficiální stránky ZŠ speciální Plzeň,
               Ondřej Merkun a Tomáš Obermajer
2. místo - stránky o hradu Budětice, Ondřej Slavík
3. místo - neoficiální stránky rozhledny Chlum, Jaromír Hanuš

Tisková zpráva a fotografie ZDE

Jaromír Hanuš ze SPŠE Plzeň získal v celostátním kole 3. místo s webem rozhledny Chlum.

VÍTĚZOVÉ PŘEDEŠLÝCH ROČNÍKŮ:

Rok 2018

1. místo - Simulace Expedice Mars, Jakub Štěpánek, Gymnázium Mikulášské náměstí
2. místo - Beta Otevřená věda, Jakub Štěpánek, Gymnázium Mikulášské náměstí
3. místo - Výlety PlzeňJakub Matěj Kadlec a Vít Kilián, VOŠ a SPŠE Plzeň
3. místo -  Františkásnký klášter, Daniel Pavíza, VOŠ a SPŠE Plzeň

Tisková zpráva a fotografie ZDE

Jakub Štěpánek z Gymnázia Mikulášské náměstí získal v celostátním kole 2. místo s webem Simulace Expedice Mars.

Rok 2017

1. místo - Oddíl Šíp, autoři Martin Žatkovič a Tomáš Sandriny
2. místo - Krajský parlament dětí a mládeže, autor Jakub Štěpánek
3. místo - Den v Plzni, autoři Petra Pelíšková a Martin Franta

Tisková zpráva a fotografie ZDE

Jakub Štěpánek z Gymnázia Mikulášské náměstí získal v celostátním kole 3. místo.

Rok 2016

1. místo - Mikulášské gymnázium, autor: Jakub Štěpánek
2. místo - ZŠ Třemošná, autor: Radek Skoloda
3. místo - Horní Bříza, autor: Tomáš Kratochvíl

Tisková zpráva a fotografie ZDE

Jakub Štěpánek z Gymnázia Mikulášské náměstí byl v celostátním kole na 3. místě.

Rok 2015

1. místo - Esa v Exilu, autoři: Jakub Král a Daniel Stuš
2. místo - Arboretum Domažlice, autor: Tomáš Hruška
3. místo - 33. Mateřská škola Plzeň, autor: Ondřej Bušek

Tisková zpráva a fotografie ZDE

Ondřej Bušek ze SPŠE Plzeň obsadil v celostátním kole 2. místo.

Rok 2014

1. místo - Gympl na cestách, autor: Václav Jícha
2. místo - Radochovy, tým: Ing. Petra Sudová, Ivana Francová, Iveta Strejcová, Tomáš Partingl
3. místo - Chloumecko, autor: Lukáš Slavíček

Rok 2013

1. místo - tým z malé vesničky Radochovy ve složení Iveta Strejcová, Ivana Francová, Tomáš Partingl a jejich vedoucí Ing. Petra Sudová se stránkami http://radochovy.webnode.cz.
  2. místo - Václav Jícha z Gymnázia Plasy se stránkami http://sskralovice.cz.
  3. místo - Matěj Weber ze SOU Plzeň s projektem http://zsledce.9e.cz.

celorepublikové kolo JE 2015 konference Juniorinternet
vítězové soutěží na konferenci ISSS 2016